Osiedle Azalia

Domowa enklawa blisko natury

Osiedle Azalia to powstający w malowniczej okolicy kompleks domów szeregowych. W ramach inwestycji powstanie łącznie 13 jednorodzinnych, dwukondygnacyjnych budynków wraz z otaczającą je atrakcyjną infrastrukturą.

Domy powstają w otoczeniu zieleni oraz w zgodzie z naturą, a dzięki licznym nowoczesnym rozwiązaniom będą zapewniały wysoki komfort życia oraz wyróżniały się energooszczędnością.

Lokale

LokalMetrażPokojePowierzchnia dodatkowaStatusKarta nieruchomościRzutCena
OA-M186,83 m24Garaż: 15,59 m2
Ogródek: 426,56 m2
WolnyZobacz
OA-M286,83 m24Garaż: 15,59 m2
Ogródek: 117,87 m2
WolnyZobacz
OA-M386,83 m24Garaż: 15,59 m2
Ogródek: 117,38 m2
WolnyZobacz
OA-M486,83 m24Garaż: 15,59 m2
Ogródek: 117,64 m2
WolnyZobacz
OA-M586,83 m24Garaż: 15,59 m2
Ogródek: 117,53 m2
WolnyZobacz
OA-M686,83 m24Garaż: 15,59 m2
Ogródek: 117,83 m2
WolnyZobacz
OA-M786,83 m24Garaż: 15,59 m2
Ogródek: 252,57 m2
WolnyZobacz
OA-M886,83 m24Garaż: 15,59 m2
Ogródek: 232,47 m2
WolnyZobacz
OA-M986,83 m24Garaż: 15,59 m2
Ogródek: 114,52 m2
WolnyZobacz
OA-M1086,83 m24Garaż: 15,59 m2
Ogródek: 120,84 m2
WolnyZobacz
OA-M1186,83 m24Garaż: 15,59 m2
Ogródek: 126,40 m2
WolnyZobacz
OA-M1286,83 m24Garaż: 15,59 m2
Ogródek: 97,62 m2
WolnyZobacz
OA-M1386,83 m24Garaż: 15,59 m2
Ogródek: 259,56 m2
WolnyZobacz

POZNAJ NASZE DOMY

W ramach inwestycji powstanie 13 dwukondygnacyjnych domów jednorodzinnych, rozmieszczonych w dwóch naprzeciwległych zabudowach szeregowych liczących 6 oraz 7 segmentów.

W ofercie znajdują się domy piętrowe o łącznej powierzchni netto wynoszącej ok. 112 m2 netto. W skład dolnej kondygnacji każdego z obiektów wchodzi przedpokój, salon z częścią jadalnianą i aneksem kuchennym, WC, kotłownia oraz garaż. Na pierwszym piętrze przewidziano utworzenie przestronnej łazienki, pojemnej garderoby oraz trzech niezależnych pokoi.

Oferowane działki posiadają powierzchnie liczące od 223 do 536 m2.

Dodatkowe przestrzenie

Do każdej z inwestycji przynależeć będzie ogród, stanowiący idealne miejsce do wypoczynku. Dzięki zróżnicowanym powierzchniom działek każdy będzie mógł nabyć dokładnie taką przestrzeń, jakiej potrzebuje.

Duży atut inwestycji stanowi zaprojektowany wewnątrz budynku garaż oraz utwardzane miejsce parkingowe w obrębie każdej działki. Ponadto specjalnie rozplanowana szerokość osiedlowych ulic i sposób stawiania ogrodzeń pozwalają również na parkowanie wzdłuż działek, co sprawi, że mieszkańcy oraz ich goście nie będą musieli martwić się o miejsca postojowe.

Komfort akustyczny

Tworzone w ramach Osiedla Azalia domy wyróżniają się konstrukcją z trwałego, ognioodpornego, termoizolacyjnego i przyjaznego dla środowiska bloczka ceramicznego, którego wysoka dźwiękoszczelność gwarantuje komfort akustyczny. Kolejnym istotnym rozwiązaniem, które zapewni komfort akustyczny, jest odizolowanie przyległych części domu w postaci podwójnych ścian wewnętrznych między segmentami.

Energooszczędność przyjazna środowisku

Ponadto, izolacja termiczna z dobrej jakości styropianów w połączeniu z energooszczędnymi trójszybowymi oknami pozwoli na znaczne obniżenie rachunków w trakcie sezonów grzewczych, zapewniając wysoki komfort cieplny. Co ważne, zastosowanym w inwestycji systemem grzewczym będą ekologiczne pompy ciepła. W każdym segmencie istnieje także możliwość zamontowania paneli fotowoltaicznych, które w nieszkodliwy dla środowiska sposób pozwolą na ogrzanie domu oraz produkcje prądu, doprowadzając nawet do wyzerowania wydatków za ogrzewanie.

Wysoki standard deweloperski

Domy utworzone w ramach Osiedla Azalia to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą tracić mnóstwa czasu na skomplikowane prace budowlane. Po zakupie nieruchomości z oferty GBC Invest nabywcom do wykonania pozostają podstawowe prace wykończeniowe. Domy z zewnątrz zostaną okryte elewacją w jasnych kolorach, co nada budynkom nowoczesnego, ponadczasowego wyglądu. Elegancji dodadzą także elementy w kolorze dębu takie jak zewnętrzne ramy okien, drzwi wejściowe oraz bramy garażowe, a także elementy architektury w postaci desek elewacyjnych. Idealne dopełnienie stanowiły będą parapety w modnym odcieniu antracytu z delikatną opaską poniżej parapetu.

Płaskie dachy

Projekty domów wyróżniają także płaskie dachy, które poza nadaniem całości wyjątkowego, modernistycznego charakteru mają również wiele walorów, m.in. związanych z izolacyjnością cieplną. Dachy te zgodnie z nowymi standardami WT2021 poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów termoizolacyjnych pozwalają na osiąganie niskiego współczynnika przenikania ciepła, co przekłada się np. na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Brak niepraktycznych skosów umożliwi aranżację przestrzeni w dowolny sposób bez potrzeby zakupu specjalnych mebli na wymiar mieszczących się pod ukośną powierzchnią. Zastosowanie tego rodzaju dachów pozwoli również na wdrożenie rozwiązań z zakresu OZE, tj. instalacji paneli fotowoltaicznych na płaskiej powierzchni, co sprzyja pozyskiwaniu większej ilości energii.

Oszczędność czasu i nerwów

Każdy dom przed oddaniem w ręce nowych nabywców przechodzi certyfikację energetyczną, uzyskaną na podstawie audytu energetycznego w ramach Ustawy z dnia 21 listopada 2008 o wspieraniu termomodernizacji i remontów, a także musi osiągnąć parametry zgodne z obowiązującymi normami. W momencie przekazania gotowego domu do użytku nowym właścicielom jest on już formalnie odebrany, przez właściwy dla lokalizacji danego osiedla, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Takie rozwiązanie pozwala nabywcom na zaoszczędzenie mnóstwa czasu niezbędnego na dopięcie wszystkich formalności.

BOGATA INFRASTRUKTURA OSIEDLA

Domy powstałe w ramach Osiedla Azalia będą posiadały już całą niezbędną do prawidłowego funkcjonowania infrastrukturę, obejmującą m.in. przyłącza wodociągowe, kanalizacyjne oraz elektroenergetyczne. Zamontowana zostanie także pompa ciepła pozwalająca na wygodne i przyjazne środowisku ogrzewanie budynku.

Dużym atutem będą także połączone domowe ogródki, tworzące zieloną enklawę wewnątrz osiedla. Otwarta przestrzeń niezależnie od pory roku będzie stanowiła idealne miejsce do integracji z sąsiadami czy też codziennej rekreacji i wypoczynku, dzięki czemu z pewnością stanie się ulubionym miejscem wielu domowników.

Części wspólne

W ramach działań dewelopera wykonane zostaną także dojścia do budynków oraz podjazdy do garaży, place i drogi zewnętrzne z systemem rozsączania wód opadowych stanowiące ekologiczne ulice. Na terenie inwestycji przewidziano również miejsca postojowe dla gości. Mieszkańcy zyskają także dostęp do zewnętrznego przyłącza sieci światłowodowej.

Ogrodzenie całego osiedla z systemem domofonowym, wewnętrzne ulice i chodniki oraz oświetlające tereny wspólne latarnie LED będą gwarantowały mieszkańcom codzienne poczucie bezpieczeństwa.

Spójność i elegancja

Dzięki zastosowaniu tych samych materiałów przy wykańczaniu wszystkich zaprojektowanych domów szeregowych całe osiedle będzie prezentowało się niezwykle spójnie i stylowo.

Nowoczesne budynki w zabudowie szeregowej utrzymanej w jednolitej stylistyce sprawią, że osiedle będzie tworzyć praktyczną, ale i niezwykle elegancką przestrzeń. 

PRZYJAZNE OTOCZENIE

Osiedle Azalia położone jest w miejscowości Iłowa przy ul. Żaków, w powiecie żagańskim.

Bliskość przyrody

W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajdują się liczne obszary leśne i zagajniki. Przestrzeń ta tworzy doskonałe miejsce do aktywnego spędzania czasu oraz wypoczynku w gronie przyjaciół i rodziny. Dodatkowy atut stanowi fakt, iż okoliczne tereny nigdy nie były objęte działalnością przemysłową, co zapewnia obszarowi temu ciągły dopływ czystego powietrza z kompleksów leśnych stanowiących „zielone płuca” miasta.

Czyste powietrze, a także lekka, żyzna gleba, sprzyjająca uprawie roślin wrzosowatych sprawiły, że właśnie w tej lokalizacji utworzona została Szkółka Krzewów Ozdobnych PUDEŁEK – IŁOWA, która na obszarze 12 ha posiada atrakcyjne rośliny takie jak m.in. Rhododendrony, Azalie oraz liczne krzewy liściaste i iglaste, które cieszą oko oraz zapewniają bogatą bioróżnorodność okolicznym terenom.

Kraina kwitnących azalii

Iłowa – miasto ogrodów

Iłowa to niewielka, a zarazem niezwykle malownicza miejscowość. Charakteryzuje się ona wielością zieleni i często zwana jest miastem ogrodów, które zakwitają od wczesnej wiosny. W zasięgu 1,5 km od inwestycji zlokalizowany jest Park Dworski stanowiący urokliwe miejsce do rekreacji i wypoczynku. Na szczególną uwagę zasługują znajdujące się na jego obszarze ogrody: japoński oraz chiński, wypełnione zróżnicowaną roślinnością oraz stylową małą architekturą.

Iłowa to idealna przestrzeń do zamieszkania dla osób, które kochają aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Codziennej rekreacji z pewnością sprzyja położenie lasów, ale także utworzone w okolicy liczne szlaki turystyczne i komunikacyjne. Do dyspozycji mieszkańców są m.in. stale rozbudowywane we współpracy z sąsiednimi gminami szlaki rowerowe prowadzące zarówno po drogach leśnych, jak i asfaltowych, szlaki piesze obejmujące miejsca i obiekty kulturowe i historyczne, atrakcyjne szlaki dla najmłodszych, a także szlaki wodne, na obszarze których organizowane są m.in. spływy kajakowe.

Z myślą o aktywnych

Doskonale skomunikowana przestrzeń

Lokalizacja osiedla oferuje szybką i sprawną komunikację z aglomeracją oraz rozwijającą się strefą gospodarczą, a dzięki łatwemu dostępowi do licznych połączeń drogowych oraz kolejowych gwarantuje bezpośrednie i wygodne połączenia z resztą kraju i Europy.  

25 km od granicy z Niemcami

Miejscowość Iłowa położona jest 25 km od granicy z Niemcami. W odległości do 45 km od miasta znajdują się cztery duże przejścia graniczne:

  • Przewóz – Podrosche: 25 km
  • Olszyna – Forst: 40 km
  • Łęknica – Bad Muskau: 40 km
  • Zgorzelec – Ludwigsdorf (Görlitz): 45 km

Dobre połączenia drogowe i kolejowe

Infrastruktura drogowa

 

Iłowa położona jest przy węźle autostradowym łączącym autostradę A18 Berlin – Wrocław – Lwów z drogą krajową Zielona Góra – Żagań – Lubań – Zgorzelec, co umożliwia szybkie i bezproblemowe poruszanie się po okolicznych, ale także bardziej oddalonych aglomeracjach. Dodatkowo w odległości około 50 km od miasta znajduje się droga ekspresowa S3 wiodąca m.in. przez Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Nową Sól, Legnicę i Lubawkę, a także w odległości 35 km od Iłowej przebiega autostrada A4 pozwalająca na dojazd do Olsztyna, Wrocławia, Katowic, Krakowa czy Rzeszowa.

W mieście funkcjonują także przystanki autobusowe ułatwiające komunikację z wieloma większymi miastami, takimi jak m.in. Wrocław, Opole, Katowice czy też Berlin. Ponadto Iłowa leży przy szlaku kolejowym przebiegającym z Żar do Węglińca, umożliwiającym bezpośredni i wygodny dojazd m.in. do Zielonej Góry, Zgorzelca czy Jeleniej Góry.

Transport publiczny

Zapytaj o ofertę

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem mieszkania w naszych inwestycjach, wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Nasi doradcy skontaktują się z Tobą i przedstawią Ci ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

    Zgody *